Działalność biura nieruchomości Tara w czasie pandemii koronawirusa.

W obecnej sytuacji stosujemy nowe rozwiązania, aby nie narażać siebie i klientów na zagrożenie koronawirusem. Ponieważ życie nie lubi pustki, także dzisiaj wielu klientów zmuszonych jest do podjęcia decyzji i działań związanych z kupnem, sprzedażą czy wynajmem nieruchomości.

 

 

Działalność biura nieruchomości Tara w czasie pandemii koronawirusa.

Nowa sytuacja epidemiczna zaskoczyła niemal wszystkie branże i dziedziny życia społecznego w tym biura nieruchomości. Niektórym czas zatrzymał się w miejscu, innym mocno wyhamował. Branża pośrednicza nie została objęta ścisłymi restrykcjami jak np. branża gastronomiczna, hotelowa, turystyczna, czy galerie handlowe. Od strony formalnej pośrednicy mogą w dalszym ciągu wykonywać działalność gospodarczą w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Nasza praca w dużym stopniu opiera się na spotkaniach, rozmowach telefonicznych, wizjach lokalnych i bezpośrednim kontakcie z klientem.

W obecnej sytuacji stosujemy nowe rozwiązania, aby nie narażać siebie i klientów na zagrożenie koronawirusem. Ponieważ życie nie lubi pustki, także dzisiaj wielu klientów zmuszonych jest do podjęcia decyzji i działań związanych z kupnem, sprzedażą czy wynajmem nieruchomości. Nasze biuro podejmuje trud przeprowadzenia klienta przez procedury osadzone w nowej rzeczywistości. W sytuacjach pozwalających na wykorzystanie nowoczesnych technologii i narzędzi pracujemy online. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie uzgadniając obecne możliwości i szczegóły załatwienia sprawy. Jeśli podejmujemy decyzję spotkania w biurze odbywa się ono z zachowaniem prawa i procedur bezpieczeństwa sanitarnego. Przed przyjściem i po wyjściu klienta biuro jest sprzątane z użyciem wody z detergentem. Powierzchnie dotykowe jak biurko, stół, klamki włączniki światła, długopisy są przecierane środkiem dezynfekującym. Na stole umieszczony jest dozownik z żelem antybakteryjnym, chusteczki antybakteryjne i rękawiczki. Podczas spotkania wszyscy mają twarz zasłoniętą maseczką i zachowują bezpieczną odległość.

Należy wziąć pod uwagę fakt, iż w dobie koronawirusa wydłuża się czas przygotowania dokumentów do transakcji. Urzędy pracują zdalnie i zamówienia i odbiór dokumentów odbywa się głównie drogą pocztową. Nie wszyscy notariusze pracują w pełnym wymiarze czasu. Tę kwestię również załatwiamy biorąc pod uwagę oczekiwania stron.

Szanowni Państwo! Mimo trudnej rzeczywistości jesteśmy dla Was, pracujemy dla Was, choć uważnie i z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.